Sme radi, že Vás zaujala naša dobročinná aktivita zameraná na podporu Vladka Slamku, ktorý navštevuje naše terapeuticko-diagnostické centrum. Chceme Vám priblížiť jeho príbeh tak, ako ho spolu s ním prežila jeho mamička, Enikő Kelecsényiová:

Volám sa Vladko Slamka. Narodil som sa 9. júna 2009 v jednej z bratislavských nemocníc. Rodičia môj príchod na tento svet túžobne očakávali, no pôrod bol pre moju mamičku veľmi náročný. A tiež dlhý, na svet som sa dostal po viac ako 12 hodinách. Hoci to pre ňu ani pre mňa nebolo jednoduché, zdalo sa, že všetko dobre dopadlo. Po 24 hodinách však lekári zistili, že niečo nie je v poriadku a bol som umiestnený na jednotku intenzívnej starostlivosti. Po mesiaci pobytu na tomto oddelení mi diagnostikovali vrodenú vývojovú chybu (VVCH) a hypotonický syndróm.

A nasledovali ďalšie problémy

Už som mal takmer 3 mesiace, keď si mamička všimla, že nesledujem svet okolo seba tak, ako ostatné deti v mojom veku. A tak sme išli na očné vyšetrenie, pri ktorom zistili, že trpím ťažkou slabozrakosťou. V 6 mesiacoch som dostal prvý epileptický záchvat v mojom živote. Trval viac než 10 minút. Dodnes mávam epileptické záchvaty, no už sa liečim, hoci ich stále zle znášam.

…ale bojujem ďalej

Od narodenia aktívne cvičím spolu s mamičkou, veľmi dobre sa o mňa stará a mám ju rád. Moji zdraví rovesníci už chodia do školy, vzdelávajú sa, behajú, športujú a hrajú sa s ostatnými deťmi. Viem, že toto ja nikdy nezažijem. Hoci je moja diagnóza ťažká a prognóza do budúcnosti nie je optimistická, ja zostávam veselý a teším sa z každej maličkosti. Z úsmevu mojej mamičky, z hracieho macíka, ktorý je môj verný kamarát. Mám tiež obľúbenú deku, s ktorou sa dokážem zabávať celé hodiny. Radujem sa aj z iných detí, z ich prítomnosti a smiechu.

V terapeuticko-diagnostickom centre Sloníček pravidelne navštevujem špeciálno-pedagogické terapie, ktorými sa Monika snaží podporiť rozvoj mojej mozgovej aktivity. Tiež cvičíme pamäť a zrak, snažíme sa o zlepšenie jemnej motoriky. Každý jeden pokrok musím dlho trénovať a nacvičiť. Som však bojovník. A budem rád, ak mi pomôžete aj Vy. Spolu s mojou mamičkou Vám veľmi pekne ĎAKUJEME.

Ak zvažujete podporiť Vladka, môžete tak urobiť:

  • vhodením hotovosti do označenej pokladničky v Salóne Ivana, Sereď (za dobrosrdečnosť Vás na mieste čaká malá odmena)
  • bezhotovostným prevodom na účet nášho združenia SK71 1100 0000 0029 4603 8121 v ľubovoľnej výške, pričom do poznámky pre prijímateľa platby uveďte heslo „Vladko“

Všetky vyzbierané peňažné prostriedky budú do posledného centu venované Vladkovi na financovanie jeho špeciálno-pedagogických terapií. Zo srdca Vám ďakujeme.

Edit 1: Simona S. venovala Vladkovi 100 EUR.

Edit 2: Z predaja vianočného pečiva sme od spoločnosti Minit, j. s. a. získali 210 EUR.

Edit 3: Michal R. s rodinou venovali Vladkovi 20 EUR.

Edit 4: Mária P. A. s rodinou venovali Vladkovi 15 EUR.

Edit 5: Mária P. A. s rodinou venovali Vladkovi 10 EUR na nákup hygienických potrieb.

Edit 6: V Salóne Ivana ste dobrovoľnými príspevkami Vladkovi prispeli v celkovej výške 170 EUR.

Edit 7: Marián venoval Vladkovi 200 EUR.

Edit 8: Atilla venoval Vladkovi 100 EUR.

Celkovo ste Vladkovi k 27.12.2019 na terapie prispeli sumou 815 EUR a na nákup hygienických potrieb sumou 10 EUR. Ďakujeme.

Takto pracuje Vladko na našich terapiách