Júlové dobrodružstvá

Letné prázdniny sa definitívne skončili a v srdci nám zostávajú už len spomienky. Musíme uznať, že sme neleňošili a prežili sme nádherné tvorivé leto.

Začiatok prázdnin sa začínal krásnou témou: „Kde bolo, tam bolo“, kde Lucka prežila vďaka rozprávkam tisíce príbehov, spoznala rozprávkové postavičky, vyskúšala rôzne maňušky, zaspievali sme si pesničky. Bol to naozaj perfektný týždeň.

Druhý júlový týždeň nás na svojej rakete navštívil kozmonaut Lukáško. Ukázali sme si raketu, pozreli video slnečnej sústavy, vyfarbili Marťana, skúmali sme encyklopédie s vesmírnou tématikou a veľa iného. Téma týždňa: „Raketou do oblakov“ sa nám parádne vydarila. Ako sme už písali, leto bolo tvorivé a čarovné.

Nemôžeme zabudnúť ani na našich kamošov TomáškaDamiánka. Boli to naši veľký biológovia, ktorí skúmali život v tráve. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí o lienkach, chrobákoch a mravcoch. Zistili sme, že každé zvieratko je pre nás ľudí prínosom. Chlapci pracovali s rôznymi pracovnými materiálmi, pracovnými listami, s logopedickými príbehmi, vďaka sluchovej stimulácii zažili skutočný ruch v tráve. Nielenže sa veľa nového naučili, ale zistili, že priateľstvo je v našich životoch veľmi dôležité.

Téma ďalšieho týždňa bola veľmi farebná. Dominik nám priniesol farebné dobrodružstvo až z ďalekej krajiny. Tento týždeň spoznával farby, maľoval na ľad, zrakom pozoroval meniace sa farby, počítal s farebnými guľôčkami, pracoval s rôznymi maketami, pomocou prstových farieb namaľoval obraz a urobil toho omnoho viac.

Mesiac júl nám svojím týždňovým pobytom zakončila Alžbetka. Priplávala na veľkej loďke. A viete čo na tej loďke bolo? Veľa zrakových cvičení a pracovných listov. Mnoho času sme pracovali v tme, ale veď aj námorníci sa na mori plavia nielen vo dne, ale aj v noci. Aby sme sa nestratili, zapli sme si rôzne svetielka, ako napríklad svetelné vajíčko, bublinkový valec a použili sme rôzne zrkadlá či svetelné predmety.

Augustové vzdelávanie

Alžbetka na svojej lodi opúšťala prístav Sloníček, no netrvalo dlho a ako ďalší nás navštívil malý indián Peťko. S ním sme zažili naozajstné indiánske leto. Prečítali sme si príbeh o indiánskej dedinke, vytvorili dedinu z kociek, spočítali koníkov, triedili a priraďovali zvieratá a zahrali sme sa na indiánsku kapelu. Peťko bol výnimočným hudobníkom. Zamiloval si bubnovanie :).

Ďalší týždeň sme spolu s Nelkou prežili cestu do čarovného lesa. Spoznali sme lesné zvieratká, spočítali malých zajkov, priradili maminky k ich mláďatkám, vyfarbili sme si obrázok čarovného lesa. Nelka sa naučila mnoho nového. Týždeň nám utiekol ako voda a my sme sa museli s Nelkou rozlúčiť. Viete prečo?

Prišla slečna kúzelníčka Sofinka a priniesla so sebou čary a kúzla. Veľa sme pracovali pred zrkadlom, riešili sme rôzne problémové úlohy, veď aj v kúzelnom svete to môže byť všelijako. Sofi pracovala so šanonovými úlohami, kde skladala kolegu kúzelníka, počítala hviezdy, priraďovala a triedila ovocie a zeleninu (nebola to obyčajná zeleninka a ani ovocie… všetko bolo kúzelné a mňamkové), prečítali sme si spoločne riekanky z nádhernej knižky Varila myšička kašičku, porozprávali si strašidelné historky od čarodejnice Emy. Tento týždeň bol čarovný a zábavný. Ďakujeme Sofi!

Posledný prázdninový týždeň k nám prišiel na návštevu malý vedec s obrovským kufríkom – Alexík. Priniesol so sebou veľa písmen, číslic, príkladov a rôznych úloh. Prečítali sme si veľa príbehov, prepísali rôzne básničky, spoznávali nové písmená a vypočítali niekoľko stoviek matematických príkladov. Bol to celkom náročný týždeň, ale Alexík, ako malý vedec, to zvládol na výbornú.

Ďakujeme zo srdca

Radi by sme sa poďakovali rodičom, ktorí nám dali možnosť prežiť s ich dieťaťom tvorivé leto. Každý jeden z týchto týždňov bol výnimočný. A ako to už býva, odovzdali sme im nielen vedomosti, ale vďaka vašim deťom sme získali späť veľa lásky a pocit naozajstného šťastia. Ďakujeme a veríme, že o rok opäť zažijeme ďalšie krásne a tvorivé leto.

Pekný zvyšok leta želáme.

Naší letní táborníci