Každý deň dýchame znečistené ovzdušie. Vzduch obsahuje len 21 % kyslíka a zvyšok sú škodlivé látky, čo je pre ľudský organizmus veľmi málo. Výsledkom môžu byť problémy so zdravím. Čistého kyslíka sa môžeme nadýchnuť prostredníctvom oxygenoterapie, ktorá nás dokáže zbaviť nejedného zdravotného problému. Oxygenoterapia je liečba pomocou kyslíka. Táto liečebná a regeneračná metóda je založená na inhalácii primeraných dávok kyslíka. Náš organizmus vďaka tejto procedúre dostane až 90 – 95 % kyslíka.

Ako môže oxygenoterapia pomáhať?

  • priaznivo ovplyvňuje liečbu ochorení centrálnej nervovej sústavy, ochorenia tráviacej sústavy i ochorenia pohybového aparátu
  • priaznivo pôsobí na psychiku
  • posilňuje imunitný systém pri infekciách a celkovom chronickom oslabení organizmu
  • zlepšuje energetický stav organizmu
  • zlepšuje stav po prekonaní choroby
  • zvyšuje výkonnosť svalov i mozgu
  • zlepšuje prekrvenie tkanív a orgánov

Ako prebieha terapia?

Počas trvania terapie bude mať dieťa na tvári nasadenú nosovú-ústnu masku alebo špeciálne tvarovanú masku (pre deti horšie znášajúce nosovú-ústnu masku). Oba typy masiek sú napojené na terapeutický prístroj, ktorý zabezpečuje separáciu kyslíka z okolitého vzduchu a zároveň zvlhčuje výstupnú inhalačnú zmes.

Pre koho je vhodná?

Oxygenoterapia je vhodná pre všetky deti, ktoré majú ochorenie nervovej sústavy, trpia zníženou imunitou, prekonali chorobu. Tiež je veľmi vhodná ako doplnková terapia, ktorej účelom je predĺžiť dobu sústredenosti dieťaťa počas špeciálno-pedagogickej terapie.

Kto by sa jej mal vyhnúť?

Terapii by sa mali vyhnúť tí, ktorých trápi epilepsia a neodporúča sa ani pre tie deti, ktoré sú krátko po transplantácií orgánov.

Aké výhody má ionizovaný kyslík?

Prístroj, ktorý využívame na oxygenoterapii, navyše výslednú zmes určenú na inhaláciu, ionizuje. Dostatok záporných iónov pôsobí na čistotu ovzdušia a ovplyvňuje serotonínový metabolizmus. Zlepšuje dýchacie problémy, astmatické stavy, alergie, senné nádchy, bronchitídy, a pôsobí analgeticky (znižuje vnímanie bolesti). Záporné ióny s vysokou pohyblivosťou majú zároveň priaznivý vplyv na zvýšenie imunity organizmu.

#pomahamesosrdcom